Анкета

Одобрявате ли промените в община Враца?

[Виж резултатите]

ЦСКА громи "Ботев" с 4:1 в елитната група

ЦСКА разби с 4:1 "Ботев" (Враца) в среща от последния 15 кръг от есенния полусезон, в елитната група до 19 години. Ботевци оказаха отпор през първото полувреме, но през второто се предадоха и заслужено бяха надиграни.

А началото бе повече от добро за врачани. Малкото публика на стадион "Христо Ботев" във Враца се израдва още при първата домакинска атака, когато Анди Краев показа таланта си. По-малкият от най-популярната местна футболна фамилия финтира защитник и с премерен удар от 20-на метра порази целта, 1:0 за "Ботев". Малко по-късно гостите изравниха чрез Мартин Симеонов, който бе точен с глава след изпълнение на корнер. До почивката и двата тима направиха по един 100-процентов пропуск. Грег Мицов пропусна от 2-3 метра, а гостите също не вкараха отблизо.

Картината рязко се промени през втората част. Изненадващо армейците наложиха пълна доминация и вкараха три безответни гола. На два пъти точен бе Тонислав Йорданов, а един път се разписа резервата Добромир Бонев. ЦСКА напълно надигра съперника, който не показа дори част от качествата демонстрирани срещу други отбори през есента.

Домакините имаха само една възможност, когато Виктор Василев с далечен удар нацели напречната греда. "Ботев" показа липса на характер, в мач от който можеше да извлече само полза. Столичният гранд бе отлична възможност за момчетата на Диан Попов да се докажат, но те учудващо не показаха никакво желание да разкрият качествата си.

"Ботев" излезе в състав: Ст. Бонев, Ненков, Кузовски, Влайчовски, Парасков, Ерменков, Грег Мицов, Д. Димитров, А. Краев, Г. Каменов, В. Василев

Завърши есенния дял от първенството в елитната група до 19 години. С успеха си във Враца есенен първенец стана отборът на ЦСКА, който заедно със състава на "Славия" имат по 38 точки. Трети е тимът на "Ботев" (Пд) с 36. "Ботев" (Вр) ще зимува на 13-то място с 13 точки.