Анкета

Одобрявате ли промените в община Враца?

[Виж резултатите]

СК „Победа” с 8 медала от коледен турнир

Състезателите на врачанския спортен клуб „Победа” се завърнаха с 8 медала от Коледен турнир по кикбокс за купата на ИККЕН в София. В надпреварата участваха 320 състезатели от 20 български клуба.

Врачанският бе воден от Венелин Янков. Съревнованието бе в три стила и се проведе в столичното 90-то СОУ. Врачани участваха в стил киклайт контакт, където взеха 8 медала, спечелени в 7 финала. Шампион в категория до 57 килограма при юношите до 17 години стана Дейвид Илиев. Възпитаникът на Янков надигра съотборникът си Ивелин Цветков във финала на категорията. Още двама от СК „Победа” взеха сребърни медали в същата възраст. Това са Томислав Господинов (71 кг) и Георги Петров (94 кг). До 18 години Михаил Велчовски бе на крачка от това да спечели втора титла за врачани. Бившият състезател по борба игра финал, където отстъпи след спорни съдийски отсъждания.

Другите три сребърни отличия за СК „Победа” (Враца) дойдоха в надпреварата при децата. Във възрастите до 12 и до 14 години вицешампиони станаха Робърт Калъпов (42 кг), Валентин Спасов (60 кг) и Кристиян Цветков (70 кг).

Треньорът на врачани Венелин Янков оценява положително представянето на своите момчета: „Доволен съм от представянето на всички. Голяма част са дебютанти и спечелиха медали”.